Mikołajki i okolica to nie tylko jeziora, choć bez wątpienia będąc na Mazurach warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje tutejsza „woda”. Mazury to także bogactwo wspaniałych kompleksów leśnych, zabytków oraz malowniczych szlaków rower

Mikołajki i okolica to nie tylko jeziora, choć bez wątpienia będąc na Mazurach warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje tutejsza „woda”. Mazury to także bogactwo wspaniałych kompleksów leśnych, zabytków oraz malowniczych szlaków rowerowych. I warto skorzystać z opcji wycieczek rowerowych, bowiem można zobaczyć znacznie więcej aniżeli podróżując pieszo, a z drugiej strony zaś z pewnością jest łatwiej i bezpieczniej dla środowiska niż podróżując samochodem.

W samych tylko Mikołajkach można znaleźć kilka wypożyczalni rowerów, które oferują atrakcyjne ceny za wynajem (m.in. wypożyczalnie przy ul. 3 Maja 13,Warszawskiej 30a, Kościuszki 37, Leśnej 2). Można samodzielnie wymyślić sobie trasę lub też skorzystać z już gotowych tras turystycznych. Warto tutaj wspomnieć o Wielkiej pętli Śniardw, szlak ten jest długi na 85 kilometrów, dlatego przeznaczony jest dla bardziej wytrwałych rowerzystów. Innym ciekawym szlakiem, nieco krótszym, bo liczącym 60 kilometrów jest szlak Tropami Galindów.